fbpx

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania gatunkiem roślin jakim są kaktusy. Wiele osób pragnie posiadać te rośliny w swoich ogrodach i mieszkaniach z uwagi na ich specyficzne cechy, takie jak kształty, dekoracyjne kwiaty oraz odporność na długotrwałą suszę, szkodniki i mróz.

Ogromna liczba występujących odmian z pewnością zachęca do tworzenia własnych kolekcji. Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką mogą z łatwością realizować swoją pasję wśród osób o podobnych zainteresowaniach, ponieważ miłośnicy kaktusów działają aktywnie na terenie całego kraju. Zarówno u naszych południowych jak i zachodnich sąsiadów ta dziedzina ogrodnictwa zrzesza liczne grono hobbystów.

Mrozoodporne kaktusy zimujące w śniegu nie budzą zdziwienia. W miejscowości Chrudim w Czechach dwukrotnie w ciągu roku odbywa się ogromna impreza organizowana dla i przez miłośników kaktusów; niemal wszystkie rodzaje i odmiany kaktusów są prezentowane przez producentów z Europy w ramach tego zlotu. Spotkanie można z pewnością porównać do wielkiego sklepu z kaktusami, gdzie możemy zakupić prawie wszystkie poszukiwane odmiany kaktusów. Nie tylko możemy nabyć nowe okazy od innych wystawców, lecz także sprzedawać własne.

Osobiście darzę wielkim zainteresowaniem cudownie kwitnące kaktusy ogrodowe. Cechy tej szczególnej grupy odmian sprawiają, że możemy uprawiać je bezproblemowo przez wiele lat w naszych ogrodach, na salonikach, balkonach, zielonych dachach, czy też w doniczkach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do obejrzenia zebranej przeze mnie kolekcji na mojej stronie internetowej, gdzie opisuję kilka prostych do spełnienia warunków, które pozwolą zapoznać się z tą tematyką nieco bliżej.

 

 

Masz pytania? Porozmawiajmy o Twoim ogrodzie

503 754 952

Kaktusowy newsletter